Blog FOTOJOKER.pl

CEWE sadzi drzewa w Kenii

CEWE jako jedna z największych sieci fotograficznych w Europie od teraz swoje fotoprodukty produkuje w sposób neutralny dla klimatu. Firma chętnie wsparła szeroki projekt ochrony klimatu w Kenii, który niweluje emisję C02, która powstaje podczas produkcji produktów i usług fotograficznych.

CEWE FOTOKSIĄŻKA neutralna dla klimatu!

CEWE od wielu lat prowadzi zrównoważoną strategię ochrony klimatu, między innymi stosując zasady zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej gospodarki leśnej w produkcji CEWE FOTOKSIĄŻEK. Od teraz poszliśmy o krok dalej. Wszystkie produkty i usługi CEWE będą od teraz produkowane w sposób obojętny dla klimatu. Kompensacja emisji C02 następuje poprzez ochronę istniejących w Kenii lasów przy pomocy projektu Kasigau Wildlife Corridor. W ten sposób CEWE przejmuje pełną odpowiedzialność za klimat i chroni środowisko.

Swoimi działaniami od dawna staramy się utrzymać poziom własnej emisji C02 na jak najniższym poziomie. „Nasza strategia ochrony klimatu, od dawna jest ważną częścią naszego przedsiębiorstwa”, wyjaśnia Dr. Rolf Hollander, przewodniczący zarządu CEWE. „Konsekwentnie przejmujemy odpowiedzialność za środowisko i cieszymy się, że dzięki neutralnej dla klimatu CEWE FOTOKSIĄŻCE oraz neutralnymi dla klimatu produktami markowymi CEWE możemy mieć dalszy wkład w ochronę klimatu”.

afryka_1200x630

Las w Kenii o powierzchni dwa razy większej od Berlina pod ochroną

Jako firma, która przetwarza papier, CEWE jest ściśle związana z tematem lasu. Dlatego chętnie zaangażowała się w projekt Kasigau i wspiera projekt ochrony lasu w afrykańskiej Kenii. Projekt Kasigau rozciąga się na południowo-zachodnią Kenię i chroni zagrożony gospodarką wypaleniskową oraz wykarczowaniem suchy las na powierzchni 200.000 hektarów. Odpowiada to mniej więcej podwójnej powierzchni Berlina. W celu zrekompensowania przypadającej na CEWE emisji C02, potrzeba lasu o powierzchni 26 km2 – około 3.700 boisk do piłki nożnej. Rozmaite długofalowe projekty, programy wyjaśniające oraz zalesianie pomagają w zachowaniu naturalnego spadku C02 oraz chronią jednocześnie lokalną różnorodność biologiczną w Kenii.

Zalety projektu:

  • Ochrona regionalnych zasobów wody oraz gruntów poprzez utrzymanie ekosystemu
  • Projekty edukacyjne dla lokalnej ludności dotyczące długotrwałej ochrony istniejących lasów
  • Budowa lokalnej infrastruktury dla 118.500 mieszkańców regionu

Głównym zadaniem globalnej ochrony klimatu jest dbanie o istnienie obszarów leśnych. 18% światowej emisji C02 neutralizowanych jest w przez lasy w Azji, Ameryce Południowej oraz Afryce.*

 

*według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO)

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Iwona Łapińska

Iwona Łapińska

Content Marketing & PR Manager w firmie CEWE oraz fotograf amator. "Podróże i fotografia to moja pasja. Cieszę się, że fotografia jest nie tylko częścią życia prywatnego, ale również zawodowego."

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *