INSTAX SQ6 - już jest w Fotojoker! - Blog FOTOJOKER.pl

INSTAX SQ6 – już jest w Fotojoker!

INSTAX SQ6

Nowość od Fujifilm! Instax SQUARE SQ6 uzupełnia ofertę aparatów z funkcją wydruku natychmiastowego. Modny, kwadratowy, kojarzący się z Instagramem format i możliwość podzielenia się zdjęciem “tu i teraz” to zalety tego typu sprzętu. To też kolejny udany związek możliwości fotografii cyfrowej z sentymentem zdjęć drukowanych. Od teraz aparat Instax SQUARE SQ6 zakupisz także w sieci sklepów Fotojoker!

Styl

Prostota płynąca z robienia zdjęć połączona z modną formą to styl, którym charakteryzują się Instaxy. Małe rozmiary aparatu SQ6 pozwalają zabierać go ze sobą wszędzie, aby łapać ciekawe kadry i drukować je chwilę wciśnięciu spustu migawki. Dla takich kwadratowych zdjęć powstał specjalny film z czarną ramką (każda paczka filmu to 10 odbitek).

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Funkcjonalność

Instax SQ6 posiada funkcję automatycznej regulacji ekspozycji, która ocenia jasność otoczenia – to z kolei automatycznie ustawia optymalną intensywność błysku lampy oraz czas migawki. Aby to zrobić wystarczy wcisnąć lekko spust, a aparat wykona na dla nas najlepsze możliwe zdjęcie. Instax SQ6 idealnie nadaje się też do robienia selfie – co na imprezach czy wyjazdach jest świetnym sposobem na zachowanie wspomnień. Chwytasz moment, drukujesz i dzielisz się z towarzyszami. Autoportrety ułatwia też samowyzwalacz z “gorącą stopką” do zamocowania i lusterko zamontowane przy obiektywie, które pomoże zobaczyć to co będzie na zdjęciu.

Tryby

Wspominałem, że aparat Instax SQ6 sprawdza się w różnych sytuacjach. Pomaga w tym nie tylko tryb automatyczny, ale 4 dodatkowe:

  • tryb podwójnej ekspozycji – pozwala na nałożenie na siebie dwóch zdjęć w kadrze (dwukrotne naciśnięcie spustu)
  • tryb macro – dla fotografowania obiektów z odległości nie większej niż 30 cm
  • tryb krajobrazu – zgodnie z nazwą nadaje się do fotografowania widoków (co najmniej 2 metry od aparatu)
  • tryb autoportretu (selfie) – świetna opcja na imprezy czy wypady ze znajomymi. Aparat sam ustawi optymalną ostrość i jasność.

INSTAX SQ6

Instax SQ6 to także 3 kolorowe filtry lampy błyskowej (fioletowy, zielony, pomarańczowy). Co dają? Po nasunięciu na reflektor lampy te zmieniają kolorystykę zdjęcia – przykład obok. To oczywiście jeszcze więcej opcji kreatywnej zabawy zdjęciami.

Wybór

Instax SQ6 można zakupić w korpusach koloru perłowej bieli, grafitu i pąsowego złota. To elegancja oraz nowoczesność, którą można do siebie dopasować.

INSTAX SQ6

Dlaczego warto?

Produktami z serii instax interesują się głównie młodzi ludzie. To logiczne zważywszy na to, że młodsze pokolenie żyje często szybciej i intensywniej niż ci starsi. Z drugiej strony zauważamy fakt, że Ci młodsi to nie tylko pokolenie chcące dzielić się zdjęciami w portalach społecznościowych. Ponad 30 milionów aparatów Instax, które Fuji wprowadziło na rynek od 1998 roku, świadczy o tym, że zdjęcia chcemy przekazywać komuś jednak w formie drukowanej. Doceniamy przy tym zalety cyfrowych technologii w aparatach, bo te pozwalają na łatwiejszą zabawę własną kreatywnością.

Jeśli chcecie przeczytać więcej o specyfikacji technicznej Instaxa SQ6 lub zakupić go w sklepie e-fotojoker to zapraszam pod TEN LINK (kliknij, aby przejść dalej).

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

1 komentarzZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *