Jak robić zdjęcia dzieciom? - Blog FOTOJOKER.pl

Jak robić zdjęcia dzieciom?

dzieci to wdzięczny temat zdjęć

W lesie z rodzicami, z dziadkiem w ogrodzie czy z babcią w domu. Zawsze znajdzie się okazja, aby robić zdjęcia naszym ulubieńcom.  Pewnie dlatego dzieci sa najczęściej fotografowanym obiektem na świecie. Warto trzymać się kilku wskazówek, aby Wasza pociecha wyglądała na zdjęciach naturalnie i wyjątkowo zarazem.

1. Odpowiednie ustawienia

Jeżeli nie jesteś profesjonalnym fotografem lub po prostu nie masz czasu na manualne ustawienia, najlepszym trybem do uwiecznienia dziecka będzie sport lub portret. Niektóre aparaty posiadają nawet tryb “dzieci”. Wszystkie wymienione tryby gwarantują krótki czas naświetlania, co powoduje, że zdjęcia wykonane ruchliwym dzieciom wyjdą ostre. W przypadku fotografii dziecięcej istnieje jedno zasadnicze motto: “więcej znaczy więcej” – im więcej fotek wykonasz, tym większe prawdopodobieństwo na udany strzał. A jeżeli wszystkie zdjęcia będą w porządku, zawsze można z nich wykonać pokaz slajdów 🙂

2. Naturalność

Portrety dzieci wyjdą najlepiej, jeżeli wykonasz je w naturalnych sytuacjach. Dzieci nie są najlepszymi modelami. Pozując do zdjęcia nigdy nie wyjdą naturalnie. Jeżeli nie chcesz, aby Twoje dziecko wyglądało sztucznie, obserwuj je w naturalnych sytuacjach czekając na odpowiedni moment do zrobienia fotki.

3. Działaj szybko

Dzieci uwielbiają się bawić i broić. Jeżeli na fotografii uchwycisz taki moment, w prosty i naturalny sposób wprowadzisz  życie do swojego zdjęcia. Podczas wykonywania zdjęcia aparat fotograficzny zawsze powinien znajdować się na wysokości oczu dziecka – nawet, jeśli występuje ono do góry nogami.

4. Beztroska

Niefrasobliwość i entuzjazm dzieci fascynuje wielu dorosłych. Prawda, że chcielibyśmy się tak cieszyć zabawą i podzielać entuzjazm do nowych rzeczy? Trzymając się umiejętności naszych dzieci ich fotografowanie może sprawić nam tyle frajdy co im zabawa 🙂 Rezultatem będą pełne emocji i autentyczne zdjęcia naszych pociech.

5. Jak dziecko

Bądź odważny, a nawet dzieci będą łatwym i przyjemnym obiektem. Jeżeli razem z dzieciakami pobrudzisz sobie buzię, one odwdzięczą Ci się naturalnym uśmiechem i radością. Nie zaszkodzi też na chwilę przekazać aparat fotograficzny w ich ręce. Selfie w wykonaniu dzieci mogą okazać się wyjątkowe.

 

Źródło zdjęć: Depositphoto, ThinkstockPhotos

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Iwona Łapińska

Iwona Łapińska

Content Marketing & PR Manager w firmie CEWE oraz fotograf amator. "Podróże i fotografia to moja pasja. Cieszę się, że fotografia jest nie tylko częścią życia prywatnego, ale również zawodowego."

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *