Scrapbooking – kreatywne warsztaty we Wrocławiu - FOTOJOKER BLOG

Scrapbooking – bezpłatne, kreatywne warsztaty we Wrocławiu

scrapbooking z Fotojoker

Fotografowanie to nie to samo co robienie zdjęć. Czy te zdanie jest dziwnie skonstruowane? Możliwe, bo przecież chodzenie z aparatem i klikanie spustu migawki oznacza zrobienie zdjęcia, które także nazywamy fotografią. Nie, dla nas fotografowanie to coś więcej niż samo zachowanie chwili poprzez urządzenie z obiektywem. To co widziane ludzkim okiem może być ciekawe, ale dobry fototograf zrobi z tego coś jeszcze ciekawszego – na tym polega fotografowanie. To kreatywność, którą trzeba pielęgnować i rozwijać już od dziecka. Szczególnie w dobie wszechobecnych smartfonów, tabletów i innych “smartrzeczy”, czyli technologicznych ograniczeń pomysłowości. Tutaj pojawia się hasło: Scrapbooking.

Jako Fotojoker  propagujemy oczywiście sprzęt fotograficzny oraz samą idee fotografowania. Jednak nawet najlepszy aparat nie pomoże fotografującemu, jeśli ten nie ma w sobie nic z artysty, brakuje mu pomysłu i nie chce się rozwijać. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was warsztaty scrapbookingu – co oznacza te słowo? Scrapbooking to ręczne tworzenie, a następnie dekorowanie albumów z fotografiami. Termin ten pochodzi z języka angielskiego (scrapbook to określenie pewnego rodzaju albumu, a scrap oznacza skrawek). To coś doskonałego dla rodziców, którzy chcą pobawić się z dziećmi na warsztatach rozwijających umiejętności manualne i miło spędzić czas.

Technika nie znaczy technologia

Scrapbooking wymyślono w USA i ponoć jest tan popularniejszy od golfa. Choć to bliska tradycji idea ręcznego ozdabiania, wycinania i wyklejania albumów ze zdjęciami, to z pomocą przychodzi Internet gdzie na różnych forach fani tej sztuki wymieniają się inspiracjami i poradami. Według Wikipedii, co trzecie gospodarstwo domowe w USA ma u siebie album zrobiony metodą scrapbookingu. Do wykonywania rzeczy w tej technice potrzebne są ćwieki, nitki, klej, nożyczki i kolorowy papier – wszystko to otrzymasz bezpłatnie na miejscu, na naszych warsztatach w sklepie Fotojoker (P.H. Magnolia Wrocław). Zapraszamy wszystkich w wieku od 0 do 99 lat.

Jak będą wyglądać warsztaty?

Zaczniemy od sfotografowania każdego uczestnika aparatem do zdjęć natychmiastowych Instax, abyście mogli pracować ze swoim projektem. Następnie, przy podpowiedziach animatorki, będziemy zdjęcia ozdabiać, przerabiać, wyklejać. Ograniczeniem będzie tylko własna wyobraźnia.
Tematem przewodnim naszych warsztatów będzie „Pocztówka z wakacji”. Aby stworzyć takie kreatywne kartki na miejscu, będzie można skorzystać z aparatów instax, naklejek, kolorowego papieru, kleju z brokatem i wstążek. Taka zabawa to doskonały wstęp do późniejszego tworzenia CEWE FOTOKSIĄŻKI – która łączy tradycyjną kreatywność ze zdobyczami techniki. Wszak dążymy do tego, aby technologia wspierała naszą pomysłowość, przekuwała idee w czyny, a nie przewrotnie nas ograniczała.

Warsztaty odbędą się 1 lipca, w pięciu turach:
• I TURA – 12:00-13:00
• II TURA – 13:15-14:15
• I TURA – 14:30-15:30
• II TURA – 15:45-16:45
• III TURA– 17:00- 18:00

Warsztaty są BEZPŁATNE, ale owocne

Na warsztaty obowiązują zapisy. Prosimy o wysłanie zgłoszenia z numerem tury, imieniem swoim oraz opiekuna (dzieci do lat 12). Przyda się również telefon kontaktowy. Wszystko to należy wysłać na adres mailowy: 202@fotojoker.pl

Zapisać można się również w sklepie Fotojoker w Parku Handlowym Magnolia we Wrocławiu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zobacz te wydarzenie na Facebooku, kliknij TUTAJ, aby przejść.

Jak wygląda zabawa w scrapbooking, doskonale pokazuje Pani Paulina na swoim kanale Domowa.TV

Prócz powyższych warsztatów, Fotojoker organizuje również inne ciekawe wydarzenia. Znajdziesz je poniżej. (Kliknij w nazwę imprezy, aby przejść do informacji o niej)

  1. Dni otwarte fotografii natychmiastowej – 24 czerwca 2017
  2. Dni Otwarte NIKON – każdy może być modelem – 23/24 czerwca 2017

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

7 komentarzyZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *