Fundacja „Dr Clown”, czyli leczenie uśmiechem - Blog FOTOJOKER.pl

„Dr Clown”, czyli leczenie uśmiechem

Dr Clown

Uśmiech to prezent, który nic nie kosztuje, a daje mnóstwo pozytywnej energii. Co ważne, tak obdarować może każdy każdego i to zawsze pomaga. O tym, że uśmiech może zdziałać cuda wie doskonale Fundacja „Dr Clown”, która już od ponad 18 lat pomaga chorym dzieciom i osobom starszym.

Dr Clown

Grudzień to czas nieodłącznie powiązany ze Świętami Bożego Narodzenia i ich magią, dzięki której wszyscy staramy się być dla siebie mili. Dajemy sobie prezenty, spotykamy w rodzinnym gronie i cieszymy się swoim towarzystwem. Pamiętajmy jednak, że Święta nie są od tego by być dobrym dobrym dla bliźnich tylko w tym okresie, lecz przypominają, że warto pomagać cały rok – skoro możemy to robić każdego dnia, to po co mielibyśmy czekać aż do grudnia?

Opolski jubileusz

Fundacja „Dr Clown” działa w Polsce już od 18 lat, natomiast na Opolszczyźnie swą działalność rozpoczęła w 2007 roku – w 2017 wypada więc ich 10-lecie działalności w regionie, w którym znajduje się przecież laboratorium fotograficzne CEWE i siedziba główna Fotojokera w jednym. Z radością przyjęliśmy więc zaproszenie do udziału tej lokalnej inicjatywie, czyli w Gali 10-lecia Oddziału „Dr Clown” na Opolszczyźnie oraz evencie charytatywnym – „Świąteczna kraina uśmiechu – Magia świąt czy iluzja?”. Uroczysta gala to impreza zamknięta, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych władz miasta, sponsorzy, dyrektorzy szpitali, placówek, ambasadorzy fundacji oraz przede wszystkim wolontariusze Fundacji “Dr Clown.”

Wspólnie z powyższą Fundacją, za pośrednictwem wystawy fotograficznej, prezentujemy pracę wolontariuszy z charakterystycznym i symbolicznym czerwonym nosem. Co łączy uśmiech i CEWE? Właśnie fotografia jest tym co pozwala zatrzymać radość i piękne momenty na dłużej. Taka wystawa zdjęć, którą każdy będzie mógł obejrzeć 16 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu na Minorytów 4, to również podziękowanie dla wszystkich tych, którzy wraz z Fundacją „Dr Clown”, drobnymi lub większymi gestami, tworzą rzeczywistość wypełnioną uśmiechem i miłością.

Dr ClownWolontariusze działają nie tylko w murach szpitali, gdzie zawsze przekazują nadzieję i budzą chęć do walki w chorych, lecz także w plenerze. W eventy Fundacji „Dr Clown” angażowały i angażują się osoby znane, które swoją rozpoznawalnością pomagają propagować „terapię śmiechem”.

Zapraszamy do galerii, która jest przedsmakiem tego co pokażemy na wystawie. Zobacz jak pomaga Fundacja „Dr Clown” – na pewno przy wielu zdjęciach na Twojej twarzy zagości uśmiech – nic tylko się nim dzielić z innymi.

Fundacja „Dr Clown” cieszy w plenerze

Fundacja „Dr Clown” daje nadzieję w szpitalach i placówkach specjalnych

Fundacja „Dr Clown” – jest nas dużo, a im nas więcej tym… więcej możemy zdziałać!

Terapia śmiechem i zabawą

Fundacja „Dr Clown” realizuje program „Terapii śmiechem i zabawą” w polskich szpitalach i placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami niosą uśmiech dzieciom i dorosłym. Stosując różnorodne narzędzia pracy z likwidują napięcia spowodowane sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. „Doktorzy clowni” odwiedzają rocznie prawie 60 000 potrzebujących w 170 szpitalach i placówkach specjalnych w ponad 80 miastach – w całej Polsce.

Opolski oddział fundacji „Dr Clown” zaprasza event charytatywny w Opolu. 16 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej na ulicy Minorytów 4, będziemy zbierać środki na pomalowanie ścian w szpitalu w Ozimku.

Dr Clown

Więcej informacji o Fundacji „Dr Clown” znajdziesz TUTAJ.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *