Jesienna sesja ślubna - jak wykorzystać kolory? - Blog FOTOJOKER.pl

Jesienna sesja ślubna – jak wykorzystać kolory?

Jesienna sesja ślubna

Polska złota jesień zachwyca kolorami! Feeria barw w parkach i lasach stanowi świetne tło dla sesji ślubnej. Aby jednak uwolnić cały potencjał tej pory roku i pokazać prawdziwą miłość Pary Młodej, konieczne jest zastosowanie kilku istotnych sprzętów. Zajrzyj do tego artykułu, aby dowiedzieć się, jak wykorzystać zachwycające kolory jesieni.

Aparat, który pokaże kolory jesieni

Zaproś Parę Młodą w piękne miejsce i zbierz powalające kadry. W realizacji tego planu pomoże Ci na przykład Olympus OM-D E-M10 Mark III. Ten kompaktowy bezlusterkowiec, który wyróżnia się świetną stylistyką retro, posiada zaawansowaną matrycę Live MOS, która dostarczy wysokiej jakości zdjęć. Możesz przy tym zastosować rozbudowane filtry i efekty artystyczne, tak aby w kreatywny sposób wykorzystać jesienne kolory.

Olympus OM-D E-M10 Mark III pozwala na stosowanie różnorodnych obiektywów Olympus M.Zuiko. Dostępny jest w zestawie z obiektywami o ogniskowych 14-42 mm i 40-150 mm. To oznacza, że wykonasz tym sprzętem zarówno szerokie ujęcia ukazujące Parę Młodą pośrodku złotej scenerii, jak i pokażesz z bliska łączące ich uczucia. Matryca formatu Micro 4/3, w którą został wyposażony ten bezlusterkowiec pozwoli na wykonywanie dobrych zdjęć w każdych warunkach oświetleniowych.

Obiektyw portretowy do sesji ślubnej

Znakomity aparat, którego procesor obrazu zapewnią doskonałą reprodukcję jesiennych kolorów to jedno, ale w torbie każdego fotografa ślubnego (niezależnie od pory roku) musi znaleźć się dobra portretówka. Przykładem takiego obiektywu jest Olympus M.Zuiko Digital 45 mm f/1.8 ED. Ważne jest, że oferuje kąt widzenia bardzo lubiany przez osoby fotografujące ludzi. Matryca Micro 4/3 systemu Olympusa posiada współczynnik ogniskowania 2x, co oznacza, iż kąt widzenia opisywanego obiektywu odpowiada 90 mm dla formatu 35 mm.

Drugą zaletą wspomnianego obiektywu jest jego duża jasność. Każdy fotograf ślubny dąży do tego, aby uzyskać pięknie rozmyte tło i plastyczny efekt. Kluczem do tego jest duży otwór przysłony. Właśnie na takie ustawienia pozwala Olympus M.Zuiko Digital 45 mm f/1.8 ED. Kolory jesieni warto wykorzystać jako zdumiewające tło dla ślubnych portretów. Przysłona f/1.8 pozwoli z łatwością rozmyć tło tak, aby złote liście zostały oddane jako rozmyte plamy barw. Co więcej jasny obiektyw ułatwia fotografowanie przy mniejszej ilości światła, a więc łatwiej o ostre kadry podczas złotej godziny.

Jesienna sesja ślubna – gdy światła jest za mało

Ta pora roku w Polsce kojarzy się ze słońcem oraz kolorowymi liśćmi. Chociaż może wydawać się, że w tej scenerii nie zabraknie światła, to jednak czasami będzie trzeba sięgnąć po lampę błyskową. Będzie przydatna np. podczas fotografowania w zacienionych miejscach tuż pod wieczór (np. w trakcie złotej godziny). Okaże się także niezbędna wtedy, gdy będzie trzeba oświetlić Parę Młodą.

Bardzo uniwersalnym modelem, który świetnie uzupełni wyżej wspomniany aparat Olympusa z systemu Micro 4/3 jest reporterska lampa błyskowa Quadralite Stroboss 60 MFT. To funkcjonalny sprzęt o liczbie przewodniej 60 m, który idealnie sprawdzi się podczas jesiennych sesji ślubnych w plenerze. Palnik znajdujący się na ruchomej głowicy umożliwia dostosowywanie oświetlenia i jego kreatywne ustawianie.

Jesienna sesja ślubna

Lampa ta jest kompatybilna z systemem sterowania radiowego Navigator X (posiada wbudowany odbiornik) i współpracuje z systemem TTL oraz oferuje synchronizację z ultra krótkimi czasami naświetlania HSS. Wykorzystaj lampę do doświetlenia Pary Młodej tak, aby móc na jednym kadrze zawrzeć piękne, złote liście w tle i Parę Młodą na przykład skrytą za drzewami. Dzięki stosowaniu lampy błyskowej unikniesz przepaleń lub przykrej niespodzianki, że Państwo Młodzi będą na zdjęciu skryci w głębokim cieniu.

Blenda – niezbędny pomocnik na sesjach zdjęciowych

To bardzo proste akcesorium, które jednak jest niezbędne w trakcie każdej sesji ślubnej. Sprzęt GlareOne 5w1 łączy w sobie aż 5 powierzchni modyfikujących światło – czarną, białą, złotą, srebrną i półprzezroczysty dyfuzor. Podczas jesiennej sesji ślubnej w szczególności przyda się złota powierzchnia. Pozwala ona nie tylko – tak jak to zakłada podstawowe zastosowanie blendy – odbić światło, ale także je ocieplić. Dzięki temu możesz uzyskać bardzo stonowaną kolorystykę, która będzie wykorzystywać potencjał jesiennych barw.

Poza warstwą ocieplającą złotą blenda GlareOne 5w1 wykorzystuje także jej przeciwieństwo – srebrną powierzchnię. Jak łatwo przewidzieć ta warstwa umożliwia ochłodzenie światła. Chociaż pozornie może wydawać się bezużyteczna, biorąc pod uwagę zastosowanie złotej powierzchni, to jednak czasami może pomóc w zadbaniu o odpowiednią kolorystykę sukni ślubnej (umożliwia uniknięcie pojawienia się na niej specyficznych zafarbów).

Jak na każdej sesji, także na tej organizowanej jesienią, przydatne będą także pozostałe powierzchnie. Czarna stłumi światło padające na modeli, biała pozwoli ich doświetlić, a dyfuzor zmiękczy i rozproszy światło (należy go umieścić pomiędzy źródłem światła a Parą Młodą). To wszystko umożliwi pełną kontrolę nad oświetleniem podczas jesiennej sesji ślubnej.

CEWE FOTOKSIĄŻKA

Wykorzystaj zdjęcia z sesji

Jesienna sesja zdjęciowa to świetna zabawa i jeszcze jedna możliwość, aby ciekawie spędzić czas z ukochaną osobą oraz celebrować Waszą miłość. Efekty na pewno Was zachwycą i będziecie z przyjemnością wracać do kadrów stworzonych właśnie w czasie tej sesji. Czy nie świetnie byłoby zamknąć te wspomnienia w CEWE FOTOKSIĄŻCE? Piękne fotografie z Wami w roli głównej i kolorową jesienią w tle będą przypominać Wam jak wyjątkowe uczucie Was łączy oraz jak szczęśliwi jesteście. Fotoksiążka jest świetnym sposobem na utrwalenie niepowtarzalnych momentów i chwalenia się nimi znajomym i rodzinie.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

Katarzyna Kostrubiec

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *