Blog FOTOJOKER.pl

Te same miejsca wczoraj i dziś

Rodzinne pamiątki, stare fotografie z miejscami, w których bywali nasi przodkowie oraz oni sami uchwyceni w kadrze. Każdy w swoich domowych archiwach przechowuje takie skarby. Babcia podczas uroczystości ślubnej lub przypadkowy spacer dziadka sprzed kilkudziesięciu lat zawsze powoduje, że robi nam się ciepło na sercu. Czasem aż chciałoby się przenieść w czasie i być tam wtedy – jak na starej fotografii. Za pomocą prostego zabiegu i chwili cierpliwości okazuje się to możliwe.

Błażej Duk – utalentowany fotograf znalazł na strychu stare zdjęcia wykonane w okolicy miejscowości, w której się urodził. Na fotografiach widniały miejsca, które znał oraz ludzie – niektórzy to członkowie jego rodziny, inni to mieszkańcy jego rodzinnych stron. Postanowił pójść tropem starych fotografii wykonując zdjęcia zdjęć nakładając je dokładnie w przestrzeń, w której były wykonane.

Co wyszło z tego eksperymentu?

fot. Błażej Duk

fot. Błażej Duk

IMG_3438

fot. Błażej Duk

IMG_3394

fot. Błażej Duk

IMG_6738

fot. Błażej Duk

IMG_6755

fot. Błażej Duk

IMG_6796

fot. Błażej Duk

IMG_6799

fot. Błażej Duk

IMG_6821

fot. Błażej Duk

Więcej fotografii Błażeja znajdziecie na Facebooku.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Iwona Łapińska

Iwona Łapińska

Content Marketing & PR Manager w firmie CEWE oraz fotograf amator. "Podróże i fotografia to moja pasja. Cieszę się, że fotografia jest nie tylko częścią życia prywatnego, ale również zawodowego."

2 komentarzeZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *