"Our World Is Beautiful" - międzynarodowy konkurs CEWE dobiega końca! - Blog FOTOJOKER.pl

“Our World Is Beautiful” – międzynarodowy konkurs CEWE dobiega końca!

Our World is Beautiful

Odkrywanie i fotografowanie piękna świata! Taki był temat przewodni międzynarodowego konkursu fotograficznego, którego organizatorem jest CEWE – europejski koncern wiodący w usługach fotograficznych oraz druku. Do naszego konkursu zgłoszono ponad 94 000 zdjęć, które brały udział w rywalizacji o nagrody o łącznej wartości ponad 80 000 EUR. Profesjonalne Jury oceniało fotografie w sześciu kategoriach – architektura, krajobraz, przyroda, ludzie, sport oraz transport. Nasi eksperci byli zaskoczeni ilością nadesłanych prac.

Jednakże nie tylko ilość zgłoszeń zachwyciła pomysłodawców konkursu. „Wspaniałe, nadesłane fotografie są absolutnie godne takiego składu Jury”, wspomina z dumą emocjonujące obrady z końca lipca Jörg Uhlenbrock, Dyrektor ds. Kultury Fotografii w firmie CEWE. Jakość nadesłanych fotografii zachwyciła również obecnego tam Zastępcę Redaktora Naczelnego popularnego, profesjonalnego brytyjskiego czasopisma “Practical Photography”, wielokrotnie nagradzanego, niezależnego fotografa prasowego oraz reklamowego Jamesa Abbotta, jak i Marę Fuhrmann, inicjatorkę międzynarodowego Konkursu Fotografii Przyrodniczej  “Glanzlichter” oraz organizatorkę międzynarodowych Dni Fotografii w Fürstenfeld. Dyskutowali oni z Ingo Taubhornem – Naczelnym  Kuratorem Domu Fotografii „Haus der Photographie” w hamburskich „Deichtorhallen“, Klausem Tiedge – Kuratorem  Projektu “Przygoda z Fotografią”, Wolfgangiem Heinen – Redaktorem Naczelnym Magazynu „Fotocommunity”, Doktorem Rolfem Hollanderem – Przewodniczącym Zarządu spółki Neumüller CEWE COLOR oraz Jörgiem Uhlenbrockiem – Dyrektorem ds. Marketingu Kultury Fotografii, między innymi o emocjonalności, wyrazie i fotograficznym kunszcie w nadesłanych fotografiach.  „Nasi uczestnicy żyją radością fotografowania” powiedział Dr Rolf Hollander, któremu w szczególny sposób zależy na pielęgnowaniu dobra kultury, jakim jest fotografia. Wybór zwycięzców w danych kategoriach nie przyszedł łatwo komisji, którą ze strony CEWE wspierał zawodowy fotograf i Dyrektor Studia CEWE – Robert Geipel. U schyłku dnia eksperci jednak doszli do porozumienia i zaprezentowali wyniki.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach

Zwycięzcą w kategorii “ludzie” została Agnieszka Gulczyńska z Polski. Mistrzowsko poruszający emocje obraz małego chłopca, który pod ramię z psem beztrosko siedzi nad brzegiem jeziora, z pozytywnym patrzeniem w przyszłość. Wieczorne promienie słońca symbolizują takie wartości jak człowieczeństwo, partnerstwo, przyjaźń i przyszłość. To zdjęcie doskonale wpasowuje się w tytuł naszego konkursu “Nasz świat jest piękny”.

Kategoria Ludzie, fot. Agnieszka Gulczyńska (PL)

zasłużony zwycięzca

Również wśród zwycięzców pozostałych kategorii mamy doskonałe przykłady atrakcyjnych fotograficznych ujęć i emocjonalnych chwil. Gábor Máté Pusztai (HU) wygrał kategorii Sport z przepięknie skomponowanym czarno-białym obrazem dialogu między trenerem boksu i jego zawodnikiem.

Kategoria Sport, fot. Gábor Máté Pusztai (HU)

sport to nie zawsze zwycięstwo

Najlepszym przez jury Photo kategorii architektura pochodzi z Devid Camerlynck (B): A doskonale komponując i powściągliwego koloru strzał spiralne schody.

Kategoria Architektura, fot. Devid Camerlynck (B)

schody do nagrody

Zwycięski obraz Adama Kováč’a (SK) w kategorii krajobraz jest przykładem tego, jak perspektywa może zostać zmniejszona obrazem. Tym samym fotograf osiągnął imponujący efekt.

Kategoria Krajobraz, fot. Adam Kováč (SK)

adam kowav i krajobraz

Piękno świata można uchwycić w kluczowych momentach. Takim niezwykłym momentem są z pewnością tańczące żurawie. W kategorii przyroda zwyciężył Murat Ertem (D).

Kategoria Przyroda, fot. Murat Ertem (D)

murat ertem

 

Thomas Petersen (GR) zwyciężył w kategorii Transport i Infrastruktura. Idealne oświetlenie i kompozycja okazały się dla Jury decydujące.

Kategoria Transport&Infrastruktura, fot. Thomas Petersen (GR)

Murat Ertem

Zgadzamy się z Jury, które twierdzi, że wszystkie fotografie zgłoszone do konkursu są doskonałym przykładem na to, jak zdjęcia w piękny sposób opowiadają ludzkie historie i emocje.

Ceremonia wręczenia nagród

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się już 2 września w “Haus der Photographie” w Hamburgu. Wszyscy laureaci kategorii zostali zaproszeni do hanzeatyckiego miasta, gdzie  zostanie wręczona nagroda główna CEWE PHOTO AWARD. Kurator galerii “Haus Der Photoraphie” Ingo Taubhorn osobiście przedstawi 42 najbardziej imponujące prace konkursowe, które będą prezentowane na placu przed galerią do 9 października 2015.  Uroczyste otwarcie wystawy ogłosi między innymi dr Rolf Hollander – prezes CEWE oraz Hubert Rothärmel – członek zarządu Fundacji CEWE COLOR.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Iwona Łapińska

Iwona Łapińska

Content Marketing & PR Manager w firmie CEWE oraz fotograf amator. "Podróże i fotografia to moja pasja. Cieszę się, że fotografia jest nie tylko częścią życia prywatnego, ale również zawodowego."

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *