Jak zrobić dobre zdjęcia portretowe i jak je wykorzystać? - Blog FOTOJOKER.pl

Jak zrobić dobre zdjęcia portretowe i jak je wykorzystać?

zdjęcia porterowe

Zdjęcia portretowe często widzimy w mediach społecznościowych jako fotografie, które reprezentują profil danej osoby. Nieraz przeglądając Facebooka lub Instagram można zaobserwować piękne kadry. Podpowiadamy, jak wykonać idealne zdjęcie portretowe. Poznaj kilka wskazówek, które pomogą Ci zaprezentować się w mediach społecznościowych, dokładnie tak jak chcesz.

Na co należy uważać podczas robienia selfie

Często za zdjęcie profilowe służy sefie. Aby uzyskać dobre zdjęcie w oparciu o selfie, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim podobnie jak w przypadku tradycyjnych portretów konieczne jest uważanie na zniekształcanie obrazu charakterystyczne dla obiektywów szerokokątnych.

Aby więc zminimalizować ten niechciany efekt, konieczne jest możliwe oddalenie obiektywu od twarzy. Pomoże w tym selfie stick, który dodatkowo pozwoli uzyskać różne perspektywy w zależności od tego, jak jest trzymany. Pamiętaj, że przy odpowiednim odwzorowaniu proporcji twarzy istotna jest nie tylko odległość aparatu, ale również jego punkt widzenia. Jeżeli chcesz, żeby twoja twarz wyglądała na smuklejszą, to trzymaj aparat nieco wyżej ponad twarzą.

Udane zdjęcia na media społecznościowe – co może się przydać

Podczas wykonywania ciekawych zdjęć na media społecznościowe może przydać się kilka prostych akcesoriów. Przede wszystkim robiąc sobie autoportrety, niezastąpiony jest statyw. Klasyczny trójnóg umożliwi wygodne ustawienie aparatu w dowolnej pozycji. Zdjęcia profilowe najłatwiej jest wykonywać smartfonami, głównie za sprawą tego, że można je natychmiast udostępnić i wykorzystać na swoim profilu. Aby uatrakcyjnić swoje profilówki skorzystaj z obiektywów do smartfonów. Przykładem takiego akcesorium, które zapewnia interesujące efekty wizualne jest Kenko Fish eye 180. Dzięki niemu uzyskasz nietypową, zniekształconą perspektywę, która pozwoli zaskoczyć osoby odwiedzające Twój profil.

Wykonując sobie zdjęcia profilowe, pamiętaj o odpowiednim świetle. Nie musisz od razu budować całego studia fotograficznego, ale możesz zastosować proste akcesoria, które z pewnością poprawią wyniki Twojej pracy. Przykładem jest ww. reporterska lampa błyskowa lub blenda. To drugie akcesorium pozwala doświetlić portret, nakierowując na niego odbite światło. Blendy typu 5w1 posiadają różne powierzchnie odbijające. Dzięki nim możesz ocieplić odbijane światło, ochłodzić czy wykorzystać dyfuzor, który je zmiękczy. Co więcej czarna powierzchnia pozwala na ograniczenie ilości światła padającego na Twoją twarz.

jak robić zdjęcia portretowe

Zdjęcia portretowe – profesjonalnie

Zdjęcie portretowe wykonane profesjonalnym aparatem sprawi, że Twoja profilówka będzie wyróżniać się na tle innych. Jeśli lubisz robić zdjęcia, to idealnym sprzętem do uchwycenia czyjegoś portretu jest aparat Sony A7 (ILCE 7K) z ob. 28-70mm f/3.5-5.6 . Tworzenie portretów to świetna zabawa, dzięki której możesz spędzić trochę czasu z bliskimi i spojrzeć na nich z zupełnie innej perspektywy. Narzeczona uchwycona w obiektywie aparatu wtedy, kiedy naturalnie śmieje się z Twojego żartu, będzie piękną fotografią, którą będzie mogła umieścić w mediach społecznościowych.

CEWE FOTOOBRAZ - portret

Jak wykorzystać zdjęcia portretowe?

Zdjęcia portretowe umieszczone na CEWE FOTOOBRAZIE mogą stać się piękną dekoracją domu. Podarowanie takiego prezentu narzeczonej np. z okazji urodzin na pewno sprawi jej wiele radości. W końcu prezent wykonany samodzielnie, w którego skomponowanie włożyłeś sporo pracy, wzrusza i cieszy najbardziej. Twoja druga połówka będzie czuć się niesamowicie, wiedząc, jak piękna jest dla Ciebie i zdając sobie sprawę, z tego, że uwielbiasz uwieczniać jej uśmiech w obiektywie swojego aparatu.  

CEWE FOTOKSIĄŻKA

Świetnym pomysłem jest również stworzenie CEWE FOTOKSIĄŻKI z portretami całej rodziny. Taka bezcenna pamiątka prezentująca Twoje hobby będzie świetnym fotograficznym portfolio, które jest pełne emocji i miłości. W czasie tworzenie zdjęć będziemy mogli spędzić razem trochę czasu i czerpać radość z tego, jak wygłupiacie się przed obiektywem.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

Katarzyna Kostrubiec

1 komentarzZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *