Jak zrobić ciekawą fotoksiążkę? - Blog FOTOJOKER.pl
Blog FOTOJOKER.pl

Jak zrobić ciekawą fotoksiążkę?

fotoksiążka na święta

Osoby, które decydują się na wykonanie własnej fotoksiążki często zastanawiają się jak ją przygotować, aby była godna osoby obdarowywanej i po prostu ciekawa. Kluczem jest tutaj własna kreatywność, wiara w swoje możliwości i spokojne projektowanie krok po kroku, aby w pełni wykorzystać możliwości projektowe oferowane przez program CEWE FOTOŚWIAT.

Przekonanie, że pomysł jest trafny

Wiesz dlaczego robisz CEWE FOTOKSIĄŻKĘ i dla kogo. Motywacja napędza pomysłowość i przecież to Ty najlepiej wiesz jakie zdjęcia posiadasz. Stworzenie więc wyjątkowej kompozycji jako książki ze zdjęciami to kwestia czasu, a Ty ten czas chcesz poświęcić na o zaprojektowanie czegoś wyjątkowego. Projektowanie własnej fotoksiążki to też jednak świetna zabawa i radość – dopełnieniem jej jest satysfakcja z gotowej opowieści pisanej wspomnieniami i ulubionymi chwilami. Musisz uwierzyć w swój pomysł, bo ten jaki by nie był… jest trafny (fotoksiążka to przede wszystkim unikalność).

projektowanie fotoksiążki i okładki

Podjęcie decyzji o realizacji

To leży u podstaw wszelkiego działania. Po prostu nie możesz tego odkładać wiecznie na później. Masz tyle zdjęć, tyle formatów do wyboru, tyle różnego rodzaju opcji w CEWE, że o pomysłach nie wspominając. Poza tym wciąż zdobywasz nowe wspomnienia i utrwalasz je w obiektywie, więc bibliotekę fotoksiążkową nie tylko możesz, ale wręcz musisz rozbudowywać o kolejne tomy. Skoro decyzja już podjęta to czas przejść do planowania koncepcji.

jak zrobić fotoksiążkę

Przemyślenie drogi przed wyruszeniem w trasę

Fotoksiążka ślubna będzie doskonałą pamiątką, szczególnie jeśli młodzi zrobią ją sami zamiast zlecać profesjonaliście. Oczywiście zostanie ona na pewno zaplanowana nieco inaczej, niż przykładowo pamiątka z niedawnego urlopu – na pewno też zajmie mniej przemyśleń. Ślub (najczęściej) masz raz w życiu, urlopów więcej. Zanim więc zaczniesz wybierać zdjęcia do fotoksiążki warto przemyśleć ogólny temat i mieć wstęp, rozwinięcie, zakończenie. Nim zaczniesz układać zdjęcia zostaniesz poproszony np. o wybór formatu fotoksiążki, rodzaj druku, papieru i okładki oraz o ilość stron. Masz też inny wybór: skrupulatne, samodzielne projektowanie fotoksiążki krok po kroku lub zezwolenie na to automatycznemu asystentowi. Jeśli wybierzesz drugą opcję to program zrobi fotoksiążkę z Twoich zdjęć w kilka minut, a Tobie przedstawi tylko projekt do akceptacji (możesz go edytować, zaakceptować bez zmian lub całkowicie odrzucić). Automatyczny asystent w programie CEWE FOTOŚWIAT to coś dla niecierpliwych.

fotoksiążka

Dodatki i inspiracje

Fotoksiążka online? To doskonały sposób na to, aby podczas jesiennej szarugi posiedzieć w domu przed komputerem i wrócić myślami do nieco cieplejszych wspomnień. Te masz przecież na zdjęciach, z których właśnie masz fotoksiążkę. Czegoś w niej brakuje? Pomyśl o dodatkach, czyli uszlachetnienie okładki lub video w fotoksiążce. Spraw, aby Twoja własna fotoksiążka prezentowała się wyjątkowo i żeby był to projekt, który zadowala Cię w 100%. A brak pomysłów? Od technicznej strony podpowie Ci nasz poradnik online, czyli Akademia CEWE FOTOKSIĄŻKI. Przejrzyj też udostępnione przez Klientów przykłady fotoksiążek. Może coś Cię zainspiruje także na Święta?

fotoksiążka

Polub lub udostępnij artykuł:

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

1 komentarzZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *