Jak zrobić ciekawą fotoksiążkę? - Blog FOTOJOKER.pl

Jak zrobić ciekawą fotoksiążkę?

fotoksiążka na święta

Osoby, które decydują się na wykonanie własnej fotoksiążki często zastanawiają się jak ją przygotować, aby była godna osoby obdarowywanej i po prostu ciekawa. Kluczem jest tutaj własna kreatywność, wiara w swoje możliwości i spokojne projektowanie krok po kroku, aby w pełni wykorzystać możliwości projektowe oferowane przez program CEWE FOTOŚWIAT.

Przekonanie, że pomysł jest trafny

Wiesz dlaczego robisz CEWE FOTOKSIĄŻKĘ i dla kogo. Motywacja napędza pomysłowość i przecież to Ty najlepiej wiesz jakie zdjęcia posiadasz. Stworzenie więc wyjątkowej kompozycji jako książki ze zdjęciami to kwestia czasu, a Ty ten czas chcesz poświęcić na o zaprojektowanie czegoś wyjątkowego. Projektowanie własnej fotoksiążki to też jednak świetna zabawa i radość – dopełnieniem jej jest satysfakcja z gotowej opowieści pisanej wspomnieniami i ulubionymi chwilami. Musisz uwierzyć w swój pomysł, bo ten jaki by nie był… jest trafny (fotoksiążka to przede wszystkim unikalność).

projektowanie fotoksiążki i okładki

Podjęcie decyzji o realizacji

To leży u podstaw wszelkiego działania. Po prostu nie możesz tego odkładać wiecznie na później. Masz tyle zdjęć, tyle formatów do wyboru, tyle różnego rodzaju opcji w CEWE, że o pomysłach nie wspominając. Poza tym wciąż zdobywasz nowe wspomnienia i utrwalasz je w obiektywie, więc bibliotekę fotoksiążkową nie tylko możesz, ale wręcz musisz rozbudowywać o kolejne tomy. Skoro decyzja już podjęta to czas przejść do planowania koncepcji.

jak zrobić fotoksiążkę

Przemyślenie drogi przed wyruszeniem w trasę

Fotoksiążka ślubna będzie doskonałą pamiątką, szczególnie jeśli młodzi zrobią ją sami zamiast zlecać profesjonaliście. Oczywiście zostanie ona na pewno zaplanowana nieco inaczej, niż przykładowo pamiątka z niedawnego urlopu – na pewno też zajmie mniej przemyśleń. Ślub (najczęściej) masz raz w życiu, urlopów więcej. Zanim więc zaczniesz wybierać zdjęcia do fotoksiążki warto przemyśleć ogólny temat i mieć wstęp, rozwinięcie, zakończenie. Nim zaczniesz układać zdjęcia zostaniesz poproszony np. o wybór formatu fotoksiążki, rodzaj druku, papieru i okładki oraz o ilość stron. Masz też inny wybór: skrupulatne, samodzielne projektowanie fotoksiążki krok po kroku lub zezwolenie na to automatycznemu asystentowi. Jeśli wybierzesz drugą opcję to program zrobi fotoksiążkę z Twoich zdjęć w kilka minut, a Tobie przedstawi tylko projekt do akceptacji (możesz go edytować, zaakceptować bez zmian lub całkowicie odrzucić). Automatyczny asystent w programie CEWE FOTOŚWIAT to coś dla niecierpliwych.

fotoksiążka

Dodatki i inspiracje

Fotoksiążka online? To doskonały sposób na to, aby podczas jesiennej szarugi posiedzieć w domu przed komputerem i wrócić myślami do nieco cieplejszych wspomnień. Te masz przecież na zdjęciach, z których właśnie masz fotoksiążkę. Czegoś w niej brakuje? Pomyśl o dodatkach, czyli uszlachetnienie okładki lub video w fotoksiążce. Spraw, aby Twoja własna fotoksiążka prezentowała się wyjątkowo i żeby był to projekt, który zadowala Cię w 100%. A brak pomysłów? Od technicznej strony podpowie Ci nasz poradnik online, czyli Akademia CEWE FOTOKSIĄŻKI. Przejrzyj też udostępnione przez Klientów przykłady fotoksiążek. Może coś Cię zainspiruje także na Święta?

fotoksiążka

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

1 komentarzZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *